دسته بندی محصولات
  فیلترها
  اولویت ها
  جستجو

  قوانین فروشنده

  فروشنده کیست؟ از نظر ماشین اپ هر فردی که در اپلیکیشن ماشین اپ اقدام به ایجاد فروشگاه و قراردادن محصولات و فروش آنها بنماید،فروشنده محسوب میگردد.حتی اگر تنها یک محصول برای فروش ارائه کرده باشد. زمانیکه فرد اقدام به ایجاد فروشگاه در اپلیکیشن ماشین اپ و اقدام به ثبت کالاها می نماید ملزم است قبلا تمامی قوانین ثبت فروشگاه،محصولات مجاز جهت فروش،قوانین تامین و عدم تامین کالا،نحوه تسویه حساب با فروشنده،شرایط کنسلی درخواست از سوی مشتری،عودت کالا،شیوه های ارسال کالا … را مطالعه کرده باشد.
  قوانین فروشنده دارای ۳ بخش می باشد: بخش اول مربوط به کالاهای مجاز جهت فروش است بخش دوم شامل قوانین و ملاحظات تسویه حساب با ماشین اپ است بخش سوم شامل رضایت مشتری و قوانین عودت کالا می باشد.

  درصورت عدم تامین کالا از سوی فروشنده

  مدت زمان ارسال هر کالا در زمان ثبت کالا در فروشگاه توسط فروشنده مشخص شده است. چنانچه تعداد روز مشخص شده به علاوه ۳ روز کاری از زمان ارسال کالا گذشت و محصول ارسال نشد، سفارش می تواند به درخواست مشتری کنسل شود و ماشین اپ هیچ مسئولیتی در قبال کنسل شدن سفارشات نخواهد داشت.

  تعریف فروشنده و شرایط کالاهای فروشندگان

  محصولات ارایه شده در اپلیکیشن ماشین اپ توسط فروشندگان تامین و به فروش می‌رسد و ماشین اپ هیچگونه خرید یا فروشی انجام نمی دهد. فروشنده، شخصی حقیقی یا حقوقی است که محصول خود را در اپلیکیشن ماشین اپ عرضه کرده، به فروش می رساند. همچنین اعتبار فروشنده‌ها توسط ماشین اپ بررسی و مدارک مورد نیاز از ایشان اخذ می‌شود
  مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش محصول بر عهده فروشندگان است.
  فاکتور کالاهای تهیه شده توسط خریداران بصورت اتوماتیک در اپلیکیشن صادر می گردد و فروشنده هیچگونه دخل و تصرفی در تغییر محتوای فاکتور ندارد.
  زمان و شرایط ارسال برای هر کالا، در صفحه مربوط به خود کالا وجود دارد و در صورت عدم وجود از شرایط و قوانین کلی فروشنده پیروی می کند.
  در صورتی که کالا قابل تعویض یا عودت باشد و خریدار بخواهد کالای خریداری شده را تعویض کند ویا عودت دهد می بایست لیبل و یا بارکد نصب شده روی کالا جدا نشده باشد و جعبه و یا بسته بندی کالا کاملا صحیح و سالم باشد.

  شرایط ممکن

  1) فروشنده بایستی در زمان ارسال کالا حتما قبض ارسال (بارنامه) را به فاکتور فروش خریدار پیوست نماید و زمان دقیق و نهایی تحویل را در آنجا اعلام نماید.
  ۲) اگر بر اساس تعهد اعلام شده فروشنده کالای مذکور را به موقع نرساند امکان انصراف از خرید بعد از ۳ روز کاری برای خریدار فراهم می شود.
  ۳) حداکثر زمان تحویل توسط پیک ۲۴ ساعت کاری می باشد.
  ۴) شرایط تحویل کالا توسط فروشنده به خریدار اعلام می گردد و فروشنده موظف است در آن بازه زمانی که اعلام کرده کالا را به خریدار تحویل دهد.
  ۵) بعد از پرداخت هزینه خرید کالا توسط خریدار به ماشین اپ به هیچ عنوان فروشنده نمی تواند قیمت کالا را به هر دلیلی تغییر دهد.
  ۶) نحوه ارسال و هزینه ارسال در شرایط فروش کالا توسط فروشنده مشخص می گردد.
  ۷) خریداران می توانند در انتهای خرید به فروشنده امتیاز دهند. اگر فروشنده بر اساس قانون ماشین اپ امتیاز مناسبی از خریداران دریافت نکرده باشد از فعالیت در ماشین اپ منع خواهد شد.
  ۸) فروش کالا ها در چهار چوب قوانین جمهوری اسلامی بوده و در صورت رویت و یا گزارش تخلف حساب فروشنده مسدود شده و فروشنده از فعالیت در این اپلیکیشن منع می گردد.
  ۹) اگر به هر دلیلی شکایتی از طرف مراجع قانونی به ماشین اپ ارسال شود بر اساس حکم مربوطه اقدام خواهد شد و حساب فروشنده بر اساس تصمیم پشتیبانی ماشین اپ تا بر طرف کردن مشکل مسدود خواهد شد.
  ۱۰) پس از تایید خریدار مبنی بر دریافت کالا هزینه کالا با کسر حق الزحمه ماشین اپ به حساب اعلام شده در اکانت فروشنده در روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته واریز خواهد شد.
  ۱۱) ماشین اپ بر اساس نوع کالا حق الزحمه تضمین خرید و فروش را مشخص می نماید و این حق الزحمه از مبلغ کل فروش کالا برداشته خواهد شده و پس از آن هزینه کالا به حساب فروشنده واریز خواهد شد.
  ۱۲) حق الزحمه ماشین اپ پس از بررسی کالاهای فروشگاه به فروشنده اعلام و بر روی پنل ایشان اعمال خواهد شد.